İçerik:

Hukuk Fakültesi 2020 Taban Puanları

Bu yazımızda hukuk fakültelerinin 2020 taban puanları, hukuk taban puanları 2020, hukuk fakültesi devlet üniversitelerinin kontenjanları gibi konularda bilgi sahibi olabileceksiniz.

Devamını Göster
KYK Bursu

Bu yazımızda Kredi Yurtlar Kurumu'ndan (KYK) burs veya kredi alan üniversite öğrencilerin eğitim hayatı boyunca kaç ay burs veya kredi alacağı, ne kadar ödeme alacağı, yaz dönemlerinde kyk burs veya kredisi ödenir mi ve en son hangi ay kyk burs, kredisi ödenir sorularına yanıt bulabileceksiniz.

Devamını Göster
Çan Eğrisi Nedir?

Çağ eğrisi ne demektir, çan eğrisi uygulanan okullarda ders geçme nasıl olur, çan eğrisinde kimler geçer kimler kalır, çan eğrisini uygulayan okullar hangileridir ve çan eğrisi nasıl hesaplanır gibi sorularınıza bu yazımızda cevap bulabileceksiniz.

Devamını Göster
Koşullu Geçme Nedir?

Üniversite öğrencilerin en fazla merak ettiği konulardan bir tanesi geçme konusudur. Üniversiteye yeni başlayanlar için dd, dc, cd gibi notların ne anlama geldiği sorusu sürekli sorulmaktadır. Bu yazımızda koşullu geçme nedir?, dönem sonunda transkriptte yer alan dd, cd, dc gibi notlar ne anlama gelir sorularına cevap bulabileceksiniz.

Devamını Göster
2020 Yaz Okulu Açan Üniversiteler

2020 yılı için yaz okulu açan Üniversitelerin yaz okulu duyurularını ve yaz okulu açmayacak olan üniversitelerin duyuruları aşağıdaki tablodan takip edebilirsiniz. Aşağıda yer alan tablolar gün içerisinde sürekli olarak güncellenmektedir.

Devamını Göster
%10’luk Dilim Nedir?

Üniversitelerde %10’luk Dilim Nedir? Üniversitelerde %10’a Girmek Ne Kazandırır? sorularının yanıtlarına bu yazımızda ulaşabilirsiniz.

Devamını Göster
AÖF Kayıt Yenileme

Bu yazımızda aöf 2020 kayıt yenileme işlemlerinin 1. dönem ve 2. dönem yani bahar ve güz dönemlerinde  nasıl yapılacağı hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Devamını Göster
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bursu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi  üniversite öğrencilerine burs vermeye devam ediyor.İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin  2019 yılında başlattığı burs fırsatına yönelik bu yazımızda aradığınız cevapları bulabileceksiniz. Bu yazımızda ibb burs başvurusu, ibb burs ne zaman, ibb burs ne kadar, ibb bursu ne zaman yatıyor, ibb burs şartları, ibb burs sonuçları gibi sorularınıza cevap bulabileceksiniz.

Devamını Göster
2020 Üniversite Bölümleri

​​​​​​​Üniversite bölümleri 2020 nelerdir,  önlisans bölümleri nelerdir, üniversite bölümlerine kimler girebilir, üniversite bölümleri hangi puan türü ile tercih edilebilir sorularınıza bu yazımızda cevap bulabileceksiniz.

Devamını Göster
2020 Özel Hukuk Fakulteleri Ücretleri

2020 yılı itibariyle Türkiye'deki ve Kıbrıs'taki özel üniversitelerin hukuk fakültelerinin ücretlerinin ne kadar olduğunu bu yazımızda bulabilirsiniz. Devlet üniversitelerine puanı yetmeyenler için veya vakıf üniversitesinde okumak isteyenler için özel üniversite hukuk fakültesi ücretleri yazımız son derece faydalı olacaktır.

Devamını Göster