İçerik:

Çocuklara Kural Koyma ve Uygulama

Çocuklara sınır / kural nasıl konulur, kural / sınır koyma yöntemleri nelerdir, kurallar tablosu nasıl hazırlanır vs. sorularının cevaplarına ulaşmak için yazımızı okuyabilirsiniz. Kurallı bir dünyada yaşayan insanların kuralları öğrenmesi ve kurallarla yaşamaya alışması için yapılması gerekenler nelerdir? Kuralların belirlenmediği ülkelerde, okullarda, ailelerde kaos kaçınılmaz olur.

Devamını Göster
Sevme Sanatı – Eric Fromm

İnsanlar genel olarak sevginin şanslı kişilerin başına ve rastlantıya bağlı olarak meydana geldiğine inanırlar. Eric Fromm ise sevmenin sanat olduğunu ve bunu öğrenmek için çaba bilgi gerektiğini söyler ve kitabında da bu doğrultuda ilerleyerek okuyucuları bilgilendirir.

Devamını Göster
Rehberlik Kavramları

REHBERLİK KAVRAMI VE İLKELERİ Rehber: Farsça yol gösteren, kılavuz anlamındadır. Rehberlik: Yol göstermek, kılavuzluk etmek Rehberlik, bir insana ya da insan grubuna, kendini anlaması, problemlerini çözmesi, gerçekçi kararlar alması, kapasitelerini geliştirmesi, çevresine dengeli ve sağlıklı bir biçimde uyum sağlaması için uzman kişilerce belli bir süreç içinde yapılan yardımlardır.

Devamını Göster
Kitap Okumanın Faydaları

Kitap okuma üzerine binlerce söz söylenmiş olsa da en kısa anlamda kitaplar beynin arkadaşlarıdır diyebiliriz. Günlük hayatta koşma gibi, yemek yemek gibi yapmamız gereken aktivetelerden birisidir.

Devamını Göster
Dikkat Dağınıklığı

Fiziken veya beynen bir işle uğraşırken bir işe dikkatini toplayıp odaklanamama durumuna dikkat dağınıklığı denilmektedir.

Devamını Göster
Verimli Ders Çalışma

Bazı insanların sürekli ders çalışmalarına rağmen bir türlü istedikleri başarıyı elde edemedikleri söylenir. Bu durum aslında sadece çalışmak veya çalışmamak ile açıklanabilecek bir durum değildir. Bir konuya çalışmak veya bir sınava hazırlanmak konusunda en önemli konu verimli ders çalışma tekniklerini bilmektedir.

Devamını Göster