İçerik:

EBA Öğretmen Puan Kazanma Yolları

Eğitim Bilişim Ağı (EBA) uzaktan eğitim sürecinde son derece önemli bir durum haline gelen bir platformdur. EBA platformu üzerinden öğrencilere ve öğretmenlere puanlama üzerinden puanlar verilmektedir. Bu puanlama sonucunda öğrencilerin ve öğretmenlerin okul sıralamaları belirlenmektedir. Bu yazımızda eba öğretmen ve öğrenci puan kazanma yollarını açıklamaya çalışacağız.

Devamını Göster
İzmir Fen Liseleri 2020 Taban Puanları

2020 Lise Giriş Sınavları 20 Haziran 2020 tarihinde yapılacağı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyurusu yapıldı. Sınavın ardından sonuçlar açıklanacak ve öğrencilerde liselere yerleşme telaşı başlayacak. Bu içeriğimizde 2020 fen liseleri taban puanları, izmir fen liseleri taban puanları, istanbul ve ankara fen liseleri taban puanları gibi Türkiye'nin fen liseleri taban puanlarını yayınladık.

Devamını Göster
Çocuklara Kural Koyma ve Uygulama

Çocuklara sınır / kural nasıl konulur, kural / sınır koyma yöntemleri nelerdir, kurallar tablosu nasıl hazırlanır vs. sorularının cevaplarına ulaşmak için yazımızı okuyabilirsiniz. Kurallı bir dünyada yaşayan insanların kuralları öğrenmesi ve kurallarla yaşamaya alışması için yapılması gerekenler nelerdir? Kuralların belirlenmediği ülkelerde, okullarda, ailelerde kaos kaçınılmaz olur.

Devamını Göster
Sevme Sanatı – Eric Fromm

İnsanlar genel olarak sevginin şanslı kişilerin başına ve rastlantıya bağlı olarak meydana geldiğine inanırlar. Eric Fromm ise sevmenin sanat olduğunu ve bunu öğrenmek için çaba bilgi gerektiğini söyler ve kitabında da bu doğrultuda ilerleyerek okuyucuları bilgilendirir.

Devamını Göster
Rehberlik Kavramları

REHBERLİK KAVRAMI VE İLKELERİ Rehber: Farsça yol gösteren, kılavuz anlamındadır. Rehberlik: Yol göstermek, kılavuzluk etmek Rehberlik, bir insana ya da insan grubuna, kendini anlaması, problemlerini çözmesi, gerçekçi kararlar alması, kapasitelerini geliştirmesi, çevresine dengeli ve sağlıklı bir biçimde uyum sağlaması için uzman kişilerce belli bir süreç içinde yapılan yardımlardır.

Devamını Göster
Kitap Okumanın Faydaları

Kitap okuma üzerine binlerce söz söylenmiş olsa da en kısa anlamda kitaplar beynin arkadaşlarıdır diyebiliriz. Günlük hayatta koşma gibi, yemek yemek gibi yapmamız gereken aktivetelerden birisidir.

Devamını Göster