Kuyumcular

Kuyumcuların çalışma saatleri, mesai saatleri, açılış kapanış saatleri ile Kuyumcular sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, kaça kadar açık, Cumartesi Pazar hafta sonu açık mı, kapalı mı, çalışıyor mu? Sorularına bu yazımızda yanıt bulabileceksiniz.

Kuyumculuk, başta altın olmak üzere çeşitli değerli metal ve taşların işlenerek çeşitli takılara ve değerli yatırım araçlarına dönüştürülmesi sanatına verilen isimdir. Bu değerli eserler ticari olarak önem arz ettiği için ticaretini yapılmasına kuyumculuk denilmektedir. Kuyumculara sarraf da denilmektedir. Sarraf altın ve gümüş gibi değerli madenleri ham madde şeklinde alıp ve satımını yapan kişilere verilen isimdir. Son günlerde emtia (değerli maden) ve döviz miktarında yaşanan değerlenme sebebiyle kuyumculara olan talep artmaktadır.

Kuyumcular sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık? Kuyumcuların çalışma saatleri, mesai saatleri ile çalışma günleri yani hangi günler açık, hangi günler kapalı soruları hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Kuyumcuların Çalışma Saatleri 2020

Kuyumcuların çalışma saatleri her il ve ilçede bulunan kuyumcular derneği tarafından belirlenir. Kuyumcular bu saatlere uymak zorundadırlar. Kuyumcular sabahları saat 09:00 itibariyle hizmet verirken, akşamları da saat 19:00’a açık olabilmektedir.

Kuyumcular Hafta Sonu Açık Mı, Kapalı Mı?

Kuyumcular hafta sonu sadece Cumartesi günleri hizmet verebilmektedir. Günlük standart çalışma saatleri içerisinde açık durumdadırlar. Pazar günü ise tüm kuyumcular kapalıdır. Piyasaların kapalı olması sebebiyle kuyumcular da Pazar günleri hizmet verememektedirler.

Kuyumcular Bayramda Açık Mı, Çalışıyor Mu?

Kuyumcular Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda kapalı durumdadırlar. Ancak arefe günlerinde 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde kuyumcular  aktif olarak hizmet vermektedirler.

Kategoriler: Ekonomi - Tarih: 22 Aralık 2019 14:37
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments