İstanbul Medipol Üniversitesi 9 Öğretim Üyesi Alıyor

İstanbul Medipol Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan duyuruya göre 9 öğretim üyesi alınması için duyuru yayınlandı.

Üniversitemizin aşağıda belirtilen akademik birimlerine; 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri ile “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin yürürlükteki ilgili maddelerine göre “Devamlı statüde” öğretim üyesi alınacaktır.

Başvurular ilanın Resmi Gazete’de yayınlandığı tarihten itibaren 15 gün içinde Profesör ve Doçent kadroları için Rektörlüğümüz İnsan Kaynakları ve Planlama Daire Başkanlığına, Doktor Öğretim Üyesi kadroları için ilgili Dekanlığa/Müdürlüğe şahsen yapılacaktır.

İlanda belirtilen kadrolara başvuru için gerekli belge ve bilgilere üniversitemizin web sayfası www.medipol.edu.tr den ulaşılabilir.

Fakülte/Enstitü/ Yüksekokul Bölüm Anabilim Dalı/ Bilim Dalı/ Program Uzmanlık Alanı/Aranılan Şartlar Kadro Sayısı Kadro Unvanı
Eczacılık Fakültesi Eczacılık Meslek Bilimleri Bölümü Farmasotik Kimya AD Farmasotik Kimya Alanında doktora yapmış olmak 1 Dr. Öğr. Üyesi
Eczacılık Fakültesi (İngilizce) Eczacılık Meslek Bilimleri Bölümü Farmasotik Kimya AD Medikal Kimya Alanında doktora yapmış olmak 1 Dr. Öğr. Üyesi.
Uluslararası Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Tıbbi Farmakoloji AD Medikal Farmakoloji Alanında doktora yapmış olmak 1 Dr. Öğr. Üyesi.
İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Pr. (İngilizce) Yakınçağ Tarihi Alanında Doçent unvanına sahip olmak 1 Prof. Dr.
İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Pr. (İngilizce) Siyaset Bilimi Alanında Doçent unvanına sahip olmak 1 Doç. Dr.
İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Pr. (İngilizce) Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Alanında doktora yapmış olmak 1 Dr. Öğr. Üyesi.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü İnşaat Mühendisliği Pr. (İngilizce) Yapı Mühendisliği Alanında doktora yapmış olmak 1 Dr. Öğr. Üyesi
Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Pr. İç Mimarlık Alanında doktora yapmış olmak 1 Dr. Öğr. Üyesi
İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü İnsan Kaynakları Yönetimi Pr. Yönetim ve Strateji Alanında Doçent unvanına sahip olmak 1 Prof. Dr.

Üniversitemiz Akademik Birimlerine Öğretim Üyesi olarak atanmak için başvuracak adayların;

a) 657 Sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen şartları taşımaları,

b) Yabancı Ülkelerden alınan Diplomaların Üniversitelerarası Kurulca Denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.

Yukarıda belirtilen şartları taşıyan;
Profesör kadrosuna başvuracak adayların; başvuracağı bölüm/anabilim dalını belirttiği başvuru Dilekçesine; YÖK formatlı Özgeçmiş, Doçentlik Belgesi, diploma örnekleri (Lisans diploması noter onaylı olacaktır. Lisans diploması haricindeki diğer diplomaların asıllarının getirilmesi halinde üniversitemizce “aslı gibidir” yapılabilecektir.), Yüksek Lisans, Doktora/Uzmanlık Belgesi, Profesörlükte işe başlama yazısı (Yükseltilerek atama yapılacaklar için gerek bulunmamaktadır), Yabancı dil belgesi veya eşdeğerliliği kabul edilen bir yabancı dil sınav sonuç belgesi, Kimlik fotokopisi ile 4 (dört) adet fotoğrafı içeren belgeleri bir dosya olarak,
ayrıca bilimsel çalışma ve yayınları ile yayın listesini kapsayan belgelerinin (YÖK formatlı CV) ise 6 (Altı) takım dosya veya 6 (Altı) adet cd veya flash bellek içinde Rektörlüğümüz İnsan Kaynakları ve Planlama Daire Başkanlığına;

Doçent kadrosuna başvuracak adayların; başvuracağı bölüm/anabilim dalını belirttiği başvuru Dilekçesine; YÖK formatlı Özgeçmiş, Doçentlik Belgesi onaylı sureti, diploma örnekleri (Lisans diploması noter onaylı olacaktır. Lisans diploması haricindeki diğer diplomaların asıllarının getirilmesi halinde üniversitemizce “aslı gibidir” yapılabilecektir), Yüksek Lisans, Doktora/Uzmanlık Belgesi, Yabancı dil belgesi veya eşdeğerliliği kabul edilen bir yabancı dil sınav sonuç belgesi, Kimlik fotokopisi ile 4 (dört) adet fotoğrafı içeren belgeleri bir dosya olarak, ayrıca bilimsel çalışma ve yayınları ile yayın listesini kapsayan belgelerinin (YÖK formatlı CV)
ise 4 (Dört) takım dosya veya 4 (Dört) adet cd veya flash bellek içinde Rektörlüğümüz İnsan Kaynakları ve Planlama Daire Başkanlığına;

Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adayların; başvuracağı bölüm/anabilim dalını belirtecekleri başvuru dilekçelerine; YÖK formatlı özgeçmişlerini ve bilimsel çalışmalarını içeren 4 takım dosya veya Flash bellek/cd, Lisans Belgesi (Noter Onaylı), Yüksek Lisans, Doktora/Uzmanlık Belgesi, varsa Yabancı dil belgesi veya eşdeğerliliği kabul edilen bir yabancı dil sınav sonuç belgesi, kimlik fotokopisi ile 4 (dört) adet fotoğraf içeren bir dosya ile birlikte İlgili Dekanlıklara/Müdürlüklere başvurmaları gerekmektedir.

İlandaki kadrolara başvuran adayların durumları ilgili mevzuat gereğince oluşturulacak jüriler tarafından değerlendirilecek, bilimsel çalışmaları yeterli görülenlerin ilgili Yönetim Kurullarında uygun bulunması halinde, birim amirlerinin teklifi, Rektörlük Makamı ve Mütevelli Heyetince onaylanmasından sonra sözleşme gerçekleştirilmektedir. Belirtilen şartları taşımayan ve başvuru süresi içerisinde başvurmayan adayların başvuruları dikkate alınmayacaktır.

İrtibat-Başvuru Adresi:
-Rektörlük (İnsan Kaynakları ve Planlama Daire Başkanlığı)
-Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi
-Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi

İstanbul Medipol Üniversitesi, Kuzey Yerleşkesi, A Blok, Kavacık Mah. Ekinciler Cad. No. 19 Kavacık Kavşağı- Beykoz 34810 İstanbul Tel: 444 85 44

-Uluslararası Tıp Fakültesi
-Eczacılık Fakültesi
-İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
-İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi

İstanbul Medipol Üniversitesi,

Kavacık Güney Yerleşkesi, Göztepe Mah. Atatürk Cad. No: 40/16 Beykoz 34810 İstanbul

Tel: 444 85 44

Kategoriler: Haberler - Tarih: 13 Ağustos 2020 13:08
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments