İçerik:

Bitlis’te yarın okullar tatil mi?

Bitlis’te yarın okullar tatil mi? Bitlis yoğun kar yağışına teslim. Vatandaşlar “Bitlis’te okullar tatil mi?” , “Kar tatili var mı?” sorusunun cevabını araştırıyor. İşte, merak ettiğiniz “10 Şubat Pazartesi Bitlis’te okullar tatil mi?” sorusunun cevabını bu yazımızda bulabileceksiniz.

Devamını Göster
Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi 3 bin 500 Muvazzaf Astsubay Alımı

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademesi yaptığı duyuruyla 3 bin 500 muvazzaf astsubay alımı yapacağını duyurdu. Bu yazımızda ilanın detaylarını, alım şartlarını bulabileceksiniz.

Devamını Göster
İl Göç Uzman Yardımcılığı Alım İlanı 2020

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 2020 yılı içerisinde gerçekleştirilmek üzere İl Göç Uzman Yardımcılığı alımı için ilanını yayınladı.

Devamını Göster
Ziya Selçuk’tan ‘Pedagojik Formasyon’ uyarısı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, pedagojik formasyon hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, pedagojik formasyonun kaldırılacağını duyurduğu konuşmasında ''Daha önce duyuru yaptık. Formasyon almayın dedik. Çok net şekilde söylüyorum. Önümüzdeki yıl formasyonu baz almayacağız.'' şeklinde belirtti.  

Devamını Göster
İl Nüfusları 2020’de Ne Kadar Oldu?

2007 yılından itibaren TÜİK tarafından adrese dayalı kayıt sistemine göre Türkiye'nin 2020 yılında nüfusu belli oldu. Buna göre Türkiye 2020 yılında geçtiğimiz yıla göre 1 milyon 151 bin kişilik artış yaşadı. Ülkemizde sağlık ve eğitim koşullarının artması sayesinde ve yaşanan göçler sebebiyle bu artış gerçekleşmiştir. İşte 2020 yılında illere göre nüfusumuz.

Devamını Göster
Okuryazarlık Seferberliğinde 1 Milyon Kişiye Ulaşıldı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan "Okuryazarlık Seferberliği"nin ikinci yılına yönelik Altındağ Halk Eğitim Merkezi'nde düzenlenen etkinliğe katıldı.

Devamını Göster
Maaş Farkı Ödemeleri Başladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, memur emeklilerinin maaş farklarının bugün itibariyle ödenmeye başlandığını duyurdu.

Devamını Göster