EBA Öğretmen Puan Kazanma Yolları

Eğitim Bilişim Ağı (EBA) uzaktan eğitim sürecinde son derece önemli bir durum haline gelen bir platformdur. EBA platformu üzerinden öğrencilere ve öğretmenlere puanlama üzerinden puanlar verilmektedir. Bu puanlama sonucunda öğrencilerin ve öğretmenlerin okul sıralamaları belirlenmektedir. Bu yazımızda eba öğretmen ve öğrenci puan kazanma yollarını açıklamaya çalışacağız.

Bu yazımızda sizlere eba puan kazanma yolları hakkında bilgi vereceğiz böylece eba platformunda nasıl puan kazanabileceğiniz hakkında artık fikir sahibi olabileceksiniz.

EBA platformu hile ile puan toplanabilecek bir platform olmadığını bilmeniz gerekmektedir. EBA belli bir algoritmaya göre size puanlar vermektedir.

EBA Öğretmen ve Öğrenci Puanı Artırma Yolları

1) EBA ‘ya Günlük Giriş: Eba platformuna günlük olarak giriş yaptığınız sürece 2 puan kazanabilirsiniz ancak bu puanlama yalnızca günde 1 defa geçerlidir. Gün içerisinde isterseniz 20 defa giriş yapınız sadece bir defa puan alabileceksiniz.

2) İleti, Tartışma, Oylama, Etkinlik: Duvar kısmından gruplarda yapacağınız ileti paylaşımları, tartışmalar, oylama ve etkinlikler size günlük 12 puan kazandırabilmektedir.

3) EBA Dersler: Eba dersler bölümünden yapacağınız her sınıf ve grup paylaşımından ders içeriği için 5 puan kazanırsınız. Gönderdiğiniz testler için ise 4 puan kazanırsınız.

4) Sınavlar: Kazanım kavrama ve diğer testleri paylaşarak bu bölümden her paylaşım için 2 puan kazanabilirsiniz.

5) Raporlar:  Gruplarda paylaştığınız sınavlar ve etkinlikleri incelemeniz durum size rapor başına 3 puan kazandıracaktır. Ayrıca genel performans raporları size 5 puan kazandıracaktır.

6) Portfolyolar: Gruplardaki etkinlikler inceleyebileceğiniz bu bölümden öğrenci raporları için 2 puan kazanabilirsiniz.

7) Soru  ve Sınav Ekleme: Eba platformuna ekleyeceğiniz her soru başına ve sınav başına puan kazanabilirsiniz. Eba platformuna eklediğiniz her soru başına 2 puan kazanabilirsiniz.

8) Mesleki Gelişim: Mesleki gelişim bölümünden yapacağınız her paylaşımdan 2 puan kazanabilirsiniz.

Eba Puanıma Nasıl Bakabilirim?

Eba platformuna giriş yaptıktan sonra sol tarafta puanınızı yazan kutucuğa tıklayarak EBA Puanı ve Sıralaması bölümüne gidebilirsiniz. Bu bölümden Eğitim Yılı Puanı ve Okul Sıralaması istatistiklerinizi görebilirsiniz.

Eba istatistikleri kutusu

Kategoriler: Rehberlik - Tarih: 25 Haziran 2020 00:22
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments