Cimer

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) nedir? CİMER ne demektir? CİMER ne işe yarar? CİMER cevap verme süresi, CİMER başvurusu, CİMER açılımı nedir? bu yazımızda bilgi sahibi olabileceksiniz.

CİMER nedir, ne demektir?

Cimer kelimesinin açılımı Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi olarak tanımlanmaktadır. Günümüz dünyasında teknolojinin hayatımızın her noktasında bulunmasıyla artık devlet işleri de teknoloji ortamında oldukça ilerlemiştir. Devlet yetkililerimiz teknolojiye verdiği önem sayesinde çalışmalarında da teknolojiyi esas almaktadırlar. Devletimiz önceleri Bimer ardından e-Devlet gibi birçok hizmeti elektronik alana taşımaya başladılar. Bu teknolojik atılımlar iş ve işlemlerin hızlanmasına ve insanları bilgilendirme hizmeti sağlanmasına imkan tanıdı.

Millet ile Devlet arasında adeta köprü kuran Cimer yani Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi aktif olarak hizmet vermektedir. Bu merkez sayesinde vatandaşların problem, istek ve taleplerini ayrıca şikayetlerini elektronik ortamda devlet yetkililerimize kolayca ulaştırabilmektedir.

Cimer, üzerinden talepte bulunduğunuz konular resmi olarak işleme alınmakta ve sizi aşama aşama bilgilendirmektedir. Cimer taleplerinizi aşağıdaki kanallar yoluyla iletebilirsiniz.

Web sitesi: https://www.cimer.gov.tr/
Telefon: ALO 150
Fax: 0312 525 58 31

Bu kanallar sayesinde başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra size verilen başvuru numarasını kaybetmeyip not ediniz. İlerleyen süreçte bu takip numarası ile başvurunuzu takip edebilirsiniz.

Cimer’in cevap süresi

Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi yani CİMER ile gönderilen şikayetlere ve sorulara veya sorunlara en geç 30 günlük süre içerisinde cevap verilmektedir.

CİMER çalışma ve mesai saatleri nasıldır?

CİMER’e günün 24 saati ulaşabilirsiniz. Resmi tatil veya hafta sonu fark etmeksizin şikayetlerinizi istediğiniz saatlerde dile getirebilirsiniz. Ancak şikayetlerinizin çözümü, şikayetinizi ilgilendiren kamu kurumunun çalışma saatlerine bağlıdır.

Kategoriler: Hukuk - Tarih: 22 Aralık 2019 14:23
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments