AÖF Kayıt Yenileme

Bu yazımızda aöf 2020 kayıt yenileme işlemlerinin 1. dönem ve 2. dönem yani bahar ve güz dönemlerinde  nasıl yapılacağı hakkında bilgi edinebilirsiniz.

AÖF Kayıt Yenileme Nasıl Yapılır?

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi için kayıt yenileme işlemleri 3 adımda yapılır.
1. Adım: Anadolu Üniversitesinin Açık Öğretim Fakültesi web sitesinden (aof.anadolu.edu.tr) Kayıt Otomasyonu bağlantısından Kayıt Yenileme linkine giderek Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranızı ve şifrenizi girerek panele giriş yapmanız gerekmektedir.

2. Adım:Aöf ders seçim işlemleri yapmanız gerekiyor. Bu aşamada alacağınız dersleri ve bırakmış olduğunuz dersleri belirleyeceksiniz.

3. Adım: AÖF Ders seçimlerini onaylamanız gerekecektir. Unutmayın, yaptığınız seçimler onaylanmadığı sürece geçerli olmayacaktır. Daha sonra ders seçimi yapan öğrenciler için son onayladıkları ders seçimi geçerli olur ve ödemeler bu seçime göre belirlenir.

2020 Aöf Kayıt Yenileme Tarihleri

Aöf 2020 kayıt yenileme tarihlerini 17 şubat il 28 şubat 2020 tarihleri olarak belirlemiştir. Bu tarihlerden sonra aöf kayıt yenileme işlemi yapamayacaksınız. Ders seçim tarihlerini kaçırmamanızı öneririz.

AÖF Kayıt Yenileme Ücretleri

Açık Öğretim Fakültesinde kayıt yenilemek isteyen öğrenciler programlarda alt limit olarak 220 lira ve teknikerlik ünvanı verilen bölümler için ise alt limit olarak 240 tl olup derslerin kredilerine göre bu tutar değişmektedir.

AÖF 2020 Kayıt Yenileme Kılavuzu indir

Kategoriler: Üniversite - Tarih: 8 Şubat 2020 14:45
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments