İçerik:

Çin Nüfusu

Çin, tarih boyunca ilişkimiz olan Dünya'nın en kalabalık ülkesi, nüfusu 1.5 milyara dayanan çin türlü önlemlere rağmen yine de nüfus artışını durduramıyor. Çin'in nüfusu dünya nüfusunun 7,9 milyar olduğu düşünülünce yaklaşanan %20 oranındadır. Bu yazımızda çin nüfusu hakkında detaylı bilgiler sunacağız.

Devamını Göster
Türkiye İlleri

Türkiye’nin şehirleri nelerdir, Türkiye’de kaç tane şehir bulunmaktadır, Türkiye’de en son il olan şehirler hangileridir,  alfabetik olarak harfler ile başlayan şehirler listesi, Türkiye’nin bölgeleri nelerdir, hangi bölgede kaç şehir vardır, hangi şehirler hangi bölgelerdedir sorularına bu yazımızda cevap bulabileceksiniz.

Devamını Göster
İllerin Deprem Durumları

Türkiye deprem kuşağında bulunan bir ülkedir. Genç ve aktif fay hatlarına sahiptir. 24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ'da 6.6 şiddetinde yaşanan depremde onlarca vatandaşımız hayatını kaybetti. Bu depremden sonra akıllara ülkemizde hangi şehrin deprem riski var, hangi il deprem riskine sahip değil bu sorular geldi. Bu yazımızda deprem riskine sahip iller hakkında bilgi edinebileceksiniz.

Devamını Göster
İl Nüfusları 2020’de Ne Kadar Oldu?

2007 yılından itibaren TÜİK tarafından adrese dayalı kayıt sistemine göre Türkiye'nin 2020 yılında nüfusu belli oldu. Buna göre Türkiye 2020 yılında geçtiğimiz yıla göre 1 milyon 151 bin kişilik artış yaşadı. Ülkemizde sağlık ve eğitim koşullarının artması sayesinde ve yaşanan göçler sebebiyle bu artış gerçekleşmiştir. İşte 2020 yılında illere göre nüfusumuz.

Devamını Göster
Depremden Korunma Yolları

Depremden Korunma Yöntemleri

Devamını Göster
Çevre Kirliliği

Çevre kirliliği, çevremizin insanlar ve canlılar tarafından kirletilerek verilen zararı ifade eder.

Devamını Göster
Doğal Anıtlar

Yurdumuzdaki Doğal Anıtlar Türkiyede Bulunan Doğal Anıtlar

Devamını Göster
Paraleller

Dünya üzerindeki bir yeri belirtirken kuzey ve güney yönlü belirtirken faydalandığımız kaynaktır.

Devamını Göster