İçerik:

Rumuz nedir?

Rumuz, kelime olarak lakap anlamına gelmektir. Gerçek kimliğini kullanmak istemeden hizmetlerden faydalanmak isteyen kişilerin kullandığı takma isimdir. Rumuz kelimesinin ingilizce karşılığı olarak "nickname" kullanabiliriz.

Devamını Göster
Trablusgarp Savaşının Nedenleri ve Sonuçları

Trablusgarp, Afrika kıtasında yer alan ve Osmanlı Devleti açısından son derece önemli bir toprak parçasıydı. İtalya siyasi birliği geç tamamlaması ve sömürgecilik yarışında geri kalması üzerine gözünü Osmanlı Devleti topraklarına dikti. Osmanlı'nın zor durumundan faydalanarak Trablusgarp'ı sömürgeleştirmek istedi.

Devamını Göster
Sesli Harfler Hangileridir?

Türkçemizde harfler büyük önem taşır. Kelimelerin anlamlı bir bütün haline gelmesi için sesli harfler oldukça önemlidir. Sesli yani ünlü harfler kaç tanedir? Türkçemizde yer alan 29 harfin 8 tanesi sesli yani ünlü harftir. Ünlü Harfler (Sesli Harfler): a,e,ı,i,o,ö,u,ü

Devamını Göster
Saat anlamları nedir?

Aynı saat ve aynı dakikalarda saati fark etmeniz durumunda bunun anlamları nedir?

Devamını Göster
Elektrik kaç yılında bulundu?

Elektrik Thomas Edison tarafından bulunmuştur. Ampulün icadı için gerekli olan elektrik akımının ortaya çıkmış olmasından dolayı hem elektrik hem de ampulün icadı aynı kabul edilmektedir.

Devamını Göster
İstiklal Marşı Anlamı Nedir?

İstiklal Marşı Anlamı ve Açıklaması Korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak; Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak. O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak; O benimdir, o benim milletimindir ancak.

Devamını Göster
Poşetin Çevreye Zararları Nelerdir?

Poşetin üretimi ve tüketilmesi bakımından kolay olmasına rağmen çevreye büyük zararlar verebilmektedir. Üretilen poşetler çevreye etkilerini bilmek gerekir. Poşetler toprağa karışması uzun yıllar bulabildiği için toprağın verimliliğini etkilemektedir. Yaşadığımız çevreyi verimsizleştirmektedir.

Devamını Göster
Probiyotiklerin Faydaları Nelerdir?

Probiyotikler vucuttaki yararlı bakterilerdir. Vucüt direnci düştüğü zaman insanların hastalıklara karşı bağışıklığı düşmekte ve hastalığa kolayca yakalanabilmektedir. Bu olumsuz durumun önüne geçebilmek için vücutlara faydalı olan probiyotikler almak gerekir.

Devamını Göster
Dünya’nın Günlük Hareketinin Sonuçları Nelerdir?

Dünya hem kendi ekseni etrafında hem de güneşin etrafında dönüş gerçekleştirir. Dünya kendi ekseni etrafından batıdan doğuya dönüş yaparak 24 saatte dönüşünü tamamlar. Böylece günlük olarak gece ve gündüz kavramları ortaya çıkmaktadır.

Devamını Göster
İl ve İlçeyi Kim Yönetir?

Türkiye üniter yapısı gereği merkezden yönetim esasına sahiptir. Merkez (Ankara) ve Taşra olarak yapılandırılmıştır. Bu durum neticesinde illerin başına Valiler ve İlçelerin başına Kaymakamlar görevlendirilmiştir.

Devamını Göster