asd

İçerik:

Jandarma Genel Komutanlığı Misyon Koruma Sınavı Açıklandı

Jandarma Genel Komutanlığı Misyon Koruma sınavının sonuçları açıklandı.

Devamını Göster
MEB Yönetici Atama Sınavı

Yönetici Atama Sınavı Konu Dağılımı Toplam 100 soru üzerinden yapılan yönetici atama sınavında yeni yapılan değişiklerle soru dağılımları şu şekilde yapıldı. Genel kültür ve genel yetenek: %35. Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi: %10. Değerler eğitimi: %5. Eğitim ve öğretimde etik: %5. Eğitim bilimleri: %35.

Devamını Göster
Uğur Okulları 2019 Bursluluk Sınavı

Türkiye'nin köklü okullarından olan Uğur Okulları 2019 - 2020 eğitim - öğretim yılı için bursluluk sınavının tarihini açıkladı. Türkiye genelinde yapılacak olan sınav 12 - 13 Ocak 2019 tarihinde yapılacak.

Devamını Göster
2018 Adaylık Kaldırma Sınavı Sonuçları

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan Adaylık Kaldırma Sınavı (AKS) açıklandı. Sınav 9 Aralık 2018 tarihinde yapılmıştı. Sonuçlar için http://mebbis.meb.gov.tr adresinden Aday Öğretmen modülünden ulaşabilirsiniz.

Devamını Göster
MEB Aralık Ayı Örnek LGS Soruları

2018 yılında değişen Liselere Giriş yöntemi ile soru içeriklerinde de kapsamlı değişikliklere gidilmişti. Milli Eğitim Bakanlığı, Aralık ayında örnek sorular yayınlayarak öğrencilerin sınavda çıkabilecek sorular hakkında bilgi sahibi olması istenmiştir.

Devamını Göster
2018 KPSS DHBT Sınavı Sonuçları

Ösym tarafından yapılan açıklamayla Din Hizmetleri Alan Bilgisi sınavının sonuçları açıklandı.

Devamını Göster
2018 Adaylık Kaldırma Sınavı

2018 yılı Adaylık Kaldırma Sınavı yapıldı. Sınav 10'da başladı aday öğretmenler 100 soru üzerinden 60 puan almak için çaba harcadı.

Devamını Göster
2019 ÖABT Uygulanacak Bölümler

ÖSYM, yaptığı duyuru ile 2019 KPSS sınavına gireceklerden hangi bölümlerin ÖABT (Öğretmen Alan Bilgisi Testi) gireceğini açıkladı.

Devamını Göster