İçerik:

25 Şubat 2019 İstanbul Kar Tatili

Pazar günü başlayan yoğun kar sebebiyle İstanbul Valiliği tarafından yapılan resmi açıklamaya göre yarın için okullar 1 gün süreyle tatil edildi.

Devamını Göster
20 Bin Yeni Öğretmen Alınacak

Milli Eğitim Bakanlığı açıkladığı takvime göre Mart ayında başlayan süreç ile birlikte 20 bin yeni öğretmen alımı yapacağını duyurdu.

Devamını Göster
Okul Yöneticileri EKYS ile seçilecek

Milli Eğitim Bakanlığı ve ÖSYM arasında imzalanan protokolle birlikte artık yönetici seçme sınavlarını ÖSYM yapacak.

Devamını Göster
Milli Eğitim Bakanlığı Logo Kılavuzu

Milli Eğitim Bakanlığı, yenilenen bakanlık logosu üzerine bir kılavuz yayınladı. Bu kılavuza göre logoların hangi türlerde hazırlandığı ve renkleri gibi detaylar basına duyruldu.

Devamını Göster
Bakan Selçuk’tan Velilere Yarı Yıl Tatili Uyarısı

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk, yaklaşan yarı yıl tatili öncesi açıklama yaparak öğrencilerin velilerine uyarılarda bulundu.

Devamını Göster
28 Aralık 2018 Kar Tatilleri

Yoğun kış şartları sebebiyle ülke genelinde kar tatilleri devam ediyor. Valilikler tarafından açıklanan duyurulara göre birçok il ve ilçede okullar kar yağışı sebebiyle tatil oldu.

Devamını Göster
2019 Yılı Engelli Öğretmen Atama Duyurusu

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2016 ile 2018 yıllarında yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (EKPSS) katılan adaylar arasından 500 engelli öğretmen atama duyurusu yapıldı.

Devamını Göster
2019 Yarıyıl Mazeret Atamaları

Kadrolu öğretmenlerin 2019 yarıyıl dönemi aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değiştirme başvuruları, 2-7 Ocak 2019 tarihleri arasında alınacak. Tercihlerin yapılması ve onay süreci 10 -16 Ocak tarihleri arasında, tebligat ve ilişik kesme işlemleri ise 21 Ocak 2019 tarihinden itibaren gerçekleştirilecek.

Devamını Göster