İçerik:

Eba “Mobil Kod” Uygulaması Yayınlandı

“Mobil Kod”da kullanıcılar, oyunun ana karakteri olan Maskod’a Kod Blokları yardımı ile komut vererek görevlerini tamamlamasını sağlayacak. Oyun; Kaya, Buz, Kristal ve Lav Gezegeni olmak üzere dört gezegenden oluşuyor. Her gezegende 30 bölüm bulunuyor. Toplamda 120 bölümlük bir uzay görevinden sonra oyun karakteri Maskod dünyaya dönerek görevini başarı ile sonlandırıyor.

Devamını Göster
2019 Yılı İl İçi Boş Kontenjanlar Listesi

Milli Eğitim Bakanlığının yayınladığı takvime göre 2019 yılı il içi atamalar başladı boş kontenjanların listesi aşağıda illerin duyurusuna göre yayınlanmıştır.

Devamını Göster
Belirli Gün ve Haftalar

Millî Eğitim Bakanlığı İlköğretim ve Orta öğretim Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliği esas alınarak yer yıl kutlanan ve anılan belirli gün ve haftaların 2019 - 2020 eğitim - öğretim yılı takvimi aşağıda tabloda belirtilmiştir.

Devamını Göster
Yeni Eğitim Programı Taslağı Açıklanıyor

Yeni Eğitim programına göre artık öğrenciler dönem ortasında da tatil yapabilecek. Dönemlerin ortasına 1 haftalık tatiller geliyor.

Devamını Göster
25 Şubat 2019 İstanbul Kar Tatili

Pazar günü başlayan yoğun kar sebebiyle İstanbul Valiliği tarafından yapılan resmi açıklamaya göre yarın için okullar 1 gün süreyle tatil edildi.

Devamını Göster
20 Bin Yeni Öğretmen Alınacak

Milli Eğitim Bakanlığı açıkladığı takvime göre Mart ayında başlayan süreç ile birlikte 20 bin yeni öğretmen alımı yapacağını duyurdu.

Devamını Göster
Okul Yöneticileri EKYS ile seçilecek

Milli Eğitim Bakanlığı ve ÖSYM arasında imzalanan protokolle birlikte artık yönetici seçme sınavlarını ÖSYM yapacak.

Devamını Göster
Milli Eğitim Bakanlığı Logo Kılavuzu

Milli Eğitim Bakanlığı, yenilenen bakanlık logosu üzerine bir kılavuz yayınladı. Bu kılavuza göre logoların hangi türlerde hazırlandığı ve renkleri gibi detaylar basına duyruldu.

Devamını Göster
Bakan Selçuk’tan Velilere Yarı Yıl Tatili Uyarısı

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk, yaklaşan yarı yıl tatili öncesi açıklama yaparak öğrencilerin velilerine uyarılarda bulundu.

Devamını Göster