Alt Kategoriler

İçerik:

Ön Yargı

Önyargı, bir kişi ya da olaya ilişkin yeterli bir bilgi edinmeden, önceden, peşin bir karara varmış olma durumudur.

Devamını Göster
Kültür

Kültür: Bir toplumun tarih boyunca ürettiği ve kuşaktan kuşağa aktardığı her türlü maddi ve manevi özelliklerin hepsine kültür denir.

Devamını Göster
Mesleki Rol

Eğitim öğretim hayatımızı tamamladıktan sonra meslek grupları içinde yer alan bir birey oluruz. İçinde yer aldığımız meslek grubunun gerektirdiği davranışlara ve kurallara uygun hareket etmeye mesleki rol denir.

Devamını Göster
Sorumluluk

Sorumluluk: Bir kişinin kendi yetki alanına giren bir işin sonuçlarını üstlenmesidir.

Devamını Göster
Görev

Görev: Bir grup içinde yer alan bireylerin rollerinin gereğini yerine getirme zorunluluğudur.

Devamını Göster
Grup

Grup: En az iki ve daha fazla kişiden oluşan, ortak bir amaçları olan, aralarında dayanışma ve işbirliği bulunan topluluğa grup denir.

Devamını Göster
Rol

Rol: Bir grup etkinliğinde yer alan bireylerinüstlendikleri görevlere rol denir. Bir başka deyişle; üyesi olduğumuz grupta üstlenmemiz gereken görevlerdir.

Devamını Göster
Söylemesi Zor Tekerlemeler

Öğrencilerin telaffuz becerilerinin artırılması için bu yazıda zor tekerlemeler yer almaktadır. Öncelikle bu tekerlemeleri öğrencilere ezberletiniz. Bu sayede öğrencilerin dil gelişimi ciddi oranda gelişecektir. Dil tembelliğini yeneceğiniz gibi öğrencilerin gelişimine katkı sağlıyabileceksiniz.

Devamını Göster
HTS Kayıtları

Eşimin, sevgilimin telefon görüşmeleri / arama kayıtları nasıl nereden bulunur ve çıkartılır? Geçmişe dönük, eski telefon arama kaydı dökümü bulmak konulu yazımız sorularınızın cevaplarını bulmanızı sağlayacaktır.

Devamını Göster
2020 Motorlu Taşıtlar Vergisi

Bu yazımızda mtv ödeme tarihleri 2020, mtv ödeme 2020, mtv nedir, mtv hesaplama,  mtv sorgulama gibi konular hakkında bilgi sahibi olabileceksiniz.

Devamını Göster